Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

۵ دلیل مهم انتخاب فرنچایز، برای شروع یک کسب وکار

انجمن بین المللی فرنچایز در گزارش خود در فوریه ۲۰۲۰ پیش بینی کرد که فرنچایز در ایالات متحده ۲٫۸ درصد رشد  و ۲۳۲۰۰۰ شغل در سال ۲۰۲۰ اضافه خواهد کرد، در مجموع ۸،۶۷ میلیون کارمند در صنعت فرنچایز مشغول به کار می‌شوند. اگرچه ممکن است Covid-19 این پیش بینی را تا حدودی تغییر داده باشد، اما اخبار بسیار خوبی در مورد فرنچایز  حتی در هنگام بحران اقتصادی یا سلامتی وجود دارد. بسته به صنعت، بسیاری از برندهای فرنچایز حتی رونق داشتند. بنابراین برای امتیاز گیرندگان (فرنچایزی ها)، دلایل زیادی برای انتخاب فرنچایز وجود دارد که فرنچایز در سال ۲۰۲۱ بیش از هر زمان دیگری، اهمیت پیدا خواهد کرد.

چرا الان در زمان همه گیری ویروس کرونا زمان مناسبی برای شروع کسب و کار فرنچایزینگ است؟

۱- برندهای فرنچایز موفق همچنان ایجاد شغل میکنند

در حالی که برخی از صاحبان کسب و کارها مجبور شده اند نیروی کار خود را کاهش دهند، بسیاری از فرنچایزها جزء مشاغل ضروری قلمداد می‌شوند و قادر به باز ماندن، سودآوری و حتی گسترش و استخدام نیروی بیشتری هستند و از آنجا که یک فرنچایز دارای یک سیستم تجاری پایدار، موفق و محصولات یا خدمات سازگار است، به احتمال زیاد همچنان مشتری را جذب می کند.

همواره یک فرنچایز ایجاد شغل میکند
همواره یک فرنچایز ایجاد شغل میکند

۲- صاحبان امتیاز فرنچایز در تجارتی کار میکنند که برای خودشان است ولی توسط خودشان اداره نمیشود

کسب و کار فرنچایز این مزیت را دارد که نه تنها یک سیستم کسب و کار موفق برای صاحبان امتیاز فراهم کند بلکه آنها در موقع مشکلات تنها نمی مانند تا به صورت آزمون و خطا بفهمند که باید چه کنند. آنها دارای یک ساختار و سیستم پشتیبانی قوی هستند که ریسک اداره یک فرنچایز را کمتر از یک کسب وکار شخصی میکند.

۳-  دوران رکود اقتصادی یا بحران های دیگر صاحبان کسب و کارهای فرنچایزها تنها نیستند

بخشی از یک برند فرنچایز بودن یعنی  همراه تیمی بودن که به آنها میتوان اعتماد کرد. اشتراک یک بیزینس که کارامد و بهترین تکنیک تجاری را دارد که حتی با تغییرات اجتماعی و اقتصادی هم بهتر از بیزنس های فردی و بدون پشتیبان است . این تفاوت قدرتمند یک کسب و کار  و فرنچایز است.

شروع یک کسب و کار توسط فرنچایز
شروع یک کسب و کار توسط فرنچایز

۴- صاحبان امتیاز به دلیل حجم خرید، هزینه های کمتری را متحمل میشوند

قدرت خرید موجودی مورد نیاز از طریق یک شبکه بزرگتر به صاحبان امتیاز یک فرچایز  کمک می کند تا فرصت بیشتری برای کاهش هزینه ها داشته باشند. که در هر نوع بحرانی، این امتیاز توانایی زیادی برای حفظ رقابت دارد. فرنچایز ها اغلب به دلیل برخورداری از تکنولوژی و نرم افزارهای تخصصی، که توسط برند فرنچایز تهیه شده، قابلیت بررسی خرید های به صرفه تر و موثرتر هم دارند.

۵- بخشی از یک برند فرنچایز معتبر بودن به کسب و کار شخصی شما اعتبار میبخشد

حتی در مواقع سخت، هنگام جذب مشتری، برندهای برتر حرف اول را می زنند. فرنچایزها به ثبات و کیفیت مشهور هستند و این باعث اعتماد ملی و همچنین محلی به محصول یا خدمت میشود. صاحبان امتیاز  کسب و کارهای فرنچایز با اینکه از حمایت قوی یک برند معتبر برخوردار هستند اما می‌دانند که صاحب یک شغل بودن کاری دشواری است و روحیه کارآفرینی مصممی میخواهد. هر برند فرنچایز نیازهای متفاوتی دارد اما به طور کلی تمامی آن ها نیازمند مهارت سازمانی و ارتباط قوی و به علاوه تمایل به یادگیری تجارت هستند . همچنین مهم است که به مزایای پیروی از یک مدل اثبات شده اعتقاد داشته باشند و از سیستم موجود استفاده کنند تا موفقیت‌شان تضمین شود.

حتی با وجود مشکلات مرتبط با Covid-19 ، و فراز و نشیب هایی که همه ما تا سال ۲۰۲۱ با آن روبرو هستیم ، ممکن است فرنچایز  همچنان یک کسب و کار  بدون ریسک در این شرایط باشد و مزایای بسیار بیشتری نسبت به سایر گزینه های کارآفرینی برای صاحبان مشاغل داشته باشد.

برای انتخاب یک کسب و کار فرنچایز منابع اطلاعاتی زیادی برای آشنایی و درک بهتر آن وجود دارد تا قبل از انتخاب اطمینان حاصل کنید که آن کسب و کار را بدرستی انتخاب کنید. یکی دیگر از راههای شناخت یک فرنچایز صحبت با صاحبان امتیاز دیگر است از آنها بپرسید که فرنچایز چگونه کار میکند و وجه تمایز آن ها با دیگر کسب و کارها چیست.

یکی دیگر از مزایای انتخاب فرنچایزها دسترس بودن اطلاعات آنها بصورت آنلاین است این مورد مربوط به  فرنچایزهای خارجی است  که در  برخی از وب سایت ها، فرصت های فرنچایز و همچنین هزینه های مربوطه را ارائه میدهند و شما میتوانید با استفاده از این وب سایت ها تفاوت این فرنچایز ها را ببینید و مقایسه کنید یکی از این وب سایتها www.franchise.org است.