Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on google

اقدامات خلاقانه برای فرنچایزها در دوران کرونا

 در پست قبلی راهکارهای عبور از بحران کرونا را برای تمامی کسب‌وکارها گفتیم در این پست اقدامات خلاقانه ایی که صرفا برای فرنچایزهاست گفته می‌شود، بحران کنونی ویروس کرونا و تأثیر اقتصادی آن معضل بسیار بزرگی‌ست که هیچ‌کس نمی‌توانست آن را پیش‌بینی کند، و اگر شما یک فرنچایزکننده هستید، احتمالاً بسیاری از برنامه های شما را بهم‌ریخته است. در این شرایط چالش برانگیز، می‌توانید اقدامات خلاقانه و کاربردی برای غلبه بر مشکلات و حفظ بقای کسب وکار اتخاذ کنید.

چگونه کسب‌وکار خود را از بحران نجات دهیم؟

به عنوان اولین کار، الان زمان بسیار خوبی است که فرنچایزی‌ها (نمایندگان) صورت سود و زیان(P&L) خود را به دقت بررسی کرده و استفاده از هر نوع خدمات غیر ضروری باشند که نیازی به آن نداشته باشند را متوقف کنند و در واقع در هزینه‌ها صرفه‌جویی نمایند. الان زمان آن است که برخی از کارها را خودتان انجام دهید، از نظافت محل کار گرفته تا برخی خدمات مانند حسابداری.
وقتی اقتصاد دوباره به حالت عادی برگشت، می توانید دوباره برخی امور را برون سپاری نمایید ولی این روزها هدف باید حفظ بقای کسب‌وکار باشد.

مذاکره با تمامی تامین کنندگان:

یکی از اقدامات خلاقانه فرنچایز مذاکره با تامین کنندگان است، منظور از تامین‌کنندگان در سیستم‌های فرنچایز تمام افراد و شرکت‌هایی هستند که محصول یا خدماتی به شما ارائه می‌دهند، به عنوان مثال شرکت‌های حسابداری، حقوقی، بازاریابی، مشاوره و غیره. با تمام این شرکت‌ها و تامین‌کنندگان در مورد کاهش یا تعویق انداختن هزینه‌ها مذاکره کنید و از آنها بخواهید هر کمکی از دستشان بر‌می‌آید آنجام دهند.

با صاحب ملک خود تماس بگیرید تا ببینید چه کمکی می‌تواند به شما کند، به عنوان مثال، بسیاری از صاحب‌خانه ها اجاره یک تا سه ماه را بخشیده‌اند یا پرداخت آن را به تعویق انداخته اند.

با وجود اینکه ممکن است کسب‌وکار شما بسته باشد آیا باز هم بیمه مسئولیت مدنی پرداخت می‌کنید؟ در این شرایط، مشتریی به محل کسب‌وکار شما مراجعه نمی‌کند و مشکلی نخواهید داشت اگر برای چند ماه این بیمه را نداشته باشید. با شرکت بیمه خود تماس بگیرید و ببینید که چه کاری می‌توانند برای شما انجام دهند مثلا از پرداخت هزینه برای این ماهها معاف شوید یا بیمه نامه شما را برای چند ماه به صورت رایگان تمدید کنند.

برای برقراری این نوع تماس‌ها حتی برای یک لحظه درنگ نکنید و شک به خود راه ندهید، زیرا تامین‌کنندگان محصول یا خدمات نمی‌خواهند در این شرایط مشتریان خود را از دست داده یا وارد دعوای حقوقی با آنها شوند بنابراین مایل به همکاری با شما خواهند بود.

خلاق باشید:

در مرحله بعدی از اقدامات خلاقانه، فرآیندهای عملیاتی خود را بررسی کنید و ببینند که آیا روشهای خلاقانه‌ای برای استفاده بیشتر از این وضعیت نامطلوب وجود دارد یا خیر. به عنوان مثال اگر مواد غذایی دارید که در حال حاضر نمی‌توانید آنها را بفروشید، می‌توانید آنها را به سازمانهای خیریه اهدا کنید. این کار نه تنها باعث تبلیغات مثبت برای شما می‌شود بلکه می‌تواند باعث کاهش مالیات شرکتی شما هم بشود. به جای دور انداختن این مواد با این کار استفاده مناسبی ار آنها کرده اید.

خلاقیت در این شرایط بحران به معنی این است که بررسی کنید که آیا فرصتی برای تأمین نیازهای مردم به روشی جدید وجود دارد یا خیر. برخی از سوپر مارکت‌ها برای داشتن مزیت رقابتی هر روز چندین بار سبد و چرخ‌های خرید را ضد عفونی می‌کنند. در هنگام ورود مشتریان تب سنجی کرده و دستکش یکبار مصرف در اختیار آنها قرار می‌دهند.

پمپ بنزین ها کل فرآیند بنزین زدن را خوشان انجام می‌دهند تا مشتریان به نازل‌های بنزین دست نزنند یا حتی لازم نباشد تا از خودروی خود پیاده شوند.

با توجه به نوع کسب وکار خود به کارهایی فکر کنید که آسودگی خاطر بیشتری به مشتریان دهد. . از کپی کردن ایده‌هایی که در صنایع یا مشاغل دیگر موفق بوده‌اند، نترسید و نسخه مناسب برای کسب‌وکار خود را پیاده‌سازی کنید. همیشه به دنبال ایده‌های موفق باشید.

در حالی که روی بقا و عبور از این بحران متمرکز هستید، روحیه خود را حفظ کنید و فراموش نکنید که در آینده نه چندان دور این همه گیری سپری خواهد شد و چرخ اقتصاد دوباره به حرکت در خواهد آمد و از الان برای رشد پسا بحران برنامه ریزی کنید.

از فرنچایز کننده (دفتر مرکزی) الگو بگیرید:

در بین تمام این فعالیت‌ها، فرنچایز کننده شما می‌تواند یک منبع با ارزش باشد. آنها در امور اجرایی و عملیاتی کسب‌وکار شما حرفه ای هستند و تجربه بیشتری دارند.

یک فرنچایز کننده خوب در نحوه عملکرد مدل کسب و کار منعطف است و این امکان را به فرنچایزی (نماینده) می‌دهد تا برخی امور را به شیوه‌های متفاوت انجام دهد به عنوان مثال اگر قبلا فقط منوی ناهار و شام داشتید، ممکن است بخواهید فروش صبحانه را هم امتحان کنید. برای ایجاد ایده‌های خلاقانه و راه‌حل‌ها باید یک گفتگوی دو طرفه بین فرنچایزی و فرنچایز کننده برقرار شود.

فرنچایز کننده همچنین می‌تواند خلاقیت را از دیدگاه مالی پیشنهاد کند به عنوان مثال فرض کنید فروش در کسب وکار شما ۴۰% کاهش یافته است. فرنچایز کننده می‌تواند هزینه‌های فرنچایز را به همان نسبت کاهش دهد و یا هزینه پشتیبانی و بازاریابی برای برخی ماهها دریافت نکند.

فرنچایز کننده موفقیت نمایندگان خود را می‌خواهد و نحوه برخورد او با نمایندگان در این شرایط بحران، نشان‌دهنده فرهنگ سازمانی است و حمایت و پشتیبانی سیستم فرنچایز او مورد آزمون قرار می‌گیرد. هر فرنچایز کننده که از این آزمون سربلند بیرون بیاید در آینده در کسب نمایندگان جدید بسیار موفق خواهد بود چرا که نمایندگان کنونی مبلغان سیستم فرنچایز خواهند بود.